PFDK, Fenerbahçe’nin Süper Kupa cezasını açıkladı

Şanlıurfa’da Galatasaray ile Fenerbahçe’yi karşı karşıya getiren Süper Kupa’nın 1. dakikasında Fenerbahçe takım halinde sahadan çekilmişti.

Fenerbahçe ve takımı sahadan çeken yönetici Ahmet Ketenci, PFDK’ya sevk edilmişti. TFF’nin resmi internet sitesinden ypaılan açıklamaya göre Fenerbahçe’nin ve Ahmet Ketenci’nin cezaları belli oldu.

HÜKMEN MAĞLUBİYET

PFDK, Fenerbahçe’nin Süper Kupa karşılaşmasında sahadan çekilmesi nedeniyle 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verdi. Sarı-lacivertli ekibe ayrıca 4 milyon TL para ceza verildi.

GALATASARAY’A PARA CEZASI

PFDK, ayrıca Galatasaray’a taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112 bin TL, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ise 100 bin TL para cezası verdi.

TFF’DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

1- GALATASARAY A.Ş.’nin, 07.04.2024 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.–FENERBAHÇE A.Ş. Turkcell Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 100.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 07.04.2024 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.–FENERBAHÇE A.Ş. Turkcell Süper Kupa müsabakasında, başlamış müsabakanın terk edilmesinden dolayı Futbol Müsabaka Talimatı’nın 24/1-a ve 23/4. maddeleri uyarınca (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA ve (FDT’nin 24/1-a maddesi uyarınca TFF tarafından takdir edilecek tazminat dışında) FDT’nin 35/1. Maddesi uyarınca 4.000.000,00-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. idarecisi AHMET KETENCİ’nin, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 520.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir